Şantiye Elektrik Projesi

Yazan Vegatech Energy Kategori PROJELER

İnşaatın temel taşını oluşturan şantiyelerin enerji ihtiyacının karşılanması için şantiyenin durumuna özel şantiye elektrik projesinin hazırlanması ve ilgili dağıtım kuruluşu tarafından onaylatılması hizmetlerini kapsamaktadır.

Herhangi bir inşaat projesi için, elektrik proje yöneticisi şantiyede ve şantiyede önemli bir rol oynar. İşçileri, zamanı, malzemeleri, ekipmanı ve bütçeyi etkili bir şekilde nasıl planlayacaklarını, planlayacaklarını ve organize edeceklerini denetlemeli ve düzenlemelidirler. 

Başlangıçtan bitişe kadar, elektrik proje yöneticileri çok sayıda projenin tahmininden, kontrolünden, tahmininden ve programlanmasından sorumludur. Elektrik proje çizme sorumlusunun görevleri;

  • İnşaat yöneticilerinin birçok sorumluluğu vardır; yapmanız gereken birincil faktörleri ve görevleri anladığınızda, projenin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.
  • Proje için bir plan yazmak çok önemlidir. Planlar, çizelgeler, materyaller, iletişim ve ilgi alanları dahil olmak üzere kritik bilgileri içerir.
  • Her projenin kapsamını ve boyutunu belirlemelisiniz. Elektrik inşaat projelerine giren araştırma çok önemlidir, çünkü sizi ve ekibin ne kadar donanımlı ve hazır olacağını belirler. Daha fazla araştırma, proje hakkında daha fazla ayrıntı anlamına gelir. Nihayetinde, mevcut ve gelecekteki projeler için neredeyse gelişmiş bir performans garanti edebilirsiniz.
  • Plan onaylandıktan ve proje başladıktan sonra, elektrik müteahhitlerinincheck-in yapmaları ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olmaları şarttır. Bir şey planlanmayacaksa, düzeltmek için derhal harekete geçmek gerekebilir.

Doğru şablonlar ve sembollerle kablolama veya elektrik şemaları yapmak kolaydır:

  • Diyagramınıza uygun elektrik sembolleri koleksiyonuyla başlayın
  • Çizgilerle temsil edilen devreleri çizme
  • Sembolleri devrelere sürükleyip bırakın ve bağlayın
  • Herhangi bir çizginin kesilmesi gerekiyorsa hat atlamalarını kullanın
  • Karmaşıklığı göstermek için katmanlar ekleyin

İletişim, tüm inşaat projelerinin her aşamasında kritiktir. Herkesle bir iletişim akışı oluşturmak çok önemlidir, çünkü değişiklikler ortaya çıktığında herkesin aynı sayfada olduğundan emin olabilirsiniz. İletişimin rolü sadece işçilerle sınırlı değildir. 

Tüm paydaşlar da aynı şekilde iletişime önem vermelidir. Taşeron olarak tasarlanmış inşaat yönetimi yazılımına sahip olmak, proje üzerinde çalışan herkesin belgelerine ve proje bilgilerine erişebileceği anlamına gelir. 

Proje süreçlerini kullanan yazılımlarla bağlantı kurmak, kullanıcıların inşaat yönetimini basitleştirmelerini sağlar. Bu sebeple de yazılımlar elektrik projeleri çizmede önemli bir rol oynamaktadır. 

Kaynakça:

http://www.imo.org.tr/resimler/dosya_ekler/75f6c5ed23ae260_ek.pdf?tipi=79&turu=X&sube=15

http://www.emo.org.tr/ekler/44ff5cf1d21cb1d_ek.pdf

Yorum Bırakın