Elektrik Sistemleri Kurulumu

Elektrik sistemleri üretilen elektrik enerjisinin işletmeye veya yaşam alanına geldikten sonra trafo vasıtası ile kullanıma kazandırılması ile başlar ve kullanım ihtiyacına göre yönlendirilmesi ile devam eder. Elektrik enerjisine ihtiyaç duyacak tüm cihazların bu hat üzerinde toplanmasına elektrik sistemi kurulumu denmektedir.

VEGATECHENERGY ELEKTRİK SİSTEMLERİ KURULUMUNDA NELER YAPMAKTADIR

Vegatechenergy elektrik enerjisinin kullanılması gereken alanlara göre projelendirmesini gerçekleştirerek anahtar telim elektrik sisteminin tüm yapısını ortaya çıkartır, sahada kurulumunu tamamlar ve devreye alır. Bundan sonra 7/24 bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirir.

Kullanım alanlarına göre elektrik sistemleri

Örneğin bir fabrika yatırımında yüksek gerilim hatlarından gelen elektriğin öncelikli olarak üretime kazandırılabilmesi için trafo kurulumunu gerçekleştirir. Böylece yüksek gerilime sahip elektrik enerjisi içeriye işletmeye getirilmiş olur. Bundan sonra fabrikada kullanılacak tüm ekipmanlar ve bunların güç tüketimleri ile çalışma alanlarındaki diğer elektrik ihtiyaçları hesaba katılarak elektrik sistemi projelendirmesi detaylandırılır. Elektrik enerji kullanıma göre trafodan gelecek olan elektriğin panolar ile nasıl yönlendirileceği ortaya çıkartılmış olur.

Özellikle üst düzey bilgi ve deneyim gerektiren elektrik panosu kurulumları ile işletmenin kalbi çalıştırılmış olur. Elektrik panoları enerjinin kayıpsız bir şekilde buna ihtiyaç duyan cihazlara ulaşmasını sağlar, kontrol eder ve düzenler. Bu nedenle fabrika kurulumunda kullanılacak kablo sistemlerinin ne kadar kullanılacağının ve buradan enerji alacak tüm makine ve teçhizatlarına ne kadar güç çekeceğinin doğru hesaplanması gerekir.

VEGATECHENERGY ELEKTRİK SİSTEMLERİ KURULUMUNDA FARKLI NE SUNMAKTADIR

Elektrik enerjisinin kullanımı düzenleyecek panolar, panolardan elektriğin cihazlara ve makinelere ulaşmasına sağlayacak elektrik kabloları ve yönlendiriciler, güvenlik sistemleri, aydınlatmalar, makineler, bilgisayarlar, prizler, dolaplar ve benzeri elektriğe ihtiyaç duyan tüm yapılar elektrik sistemleri içerisindedir.

  • Vegatechenergy Elektrik sistemleri kurulumu projelendirirken işletmenin veya yaşam alanın gelecekte de oluşabilecek ihtiyaçlarını da hesaplayarak planlanmakta ve projenin tesliminden itibaren çalışmaları sürekli takip etmektedir.
  • Vegatechenergy proje mühendislik disiplini ile kurulumlarını gerçekleştirdiği elektrik sistemlerinin yapılarını senelerce kontrolü altında tutmaktadır.
  • Vegatechenergy elektrik sistemleri kurulumunda yüksek mühendislik deneyimi ile doğru çözüm ortakları ile çalışarak projelerin daha uzun süreçli çözüm üretmesini sağlamaktadır.
  • Vegatechenergy elektrik sistemlerinin daha etkili kontrolünüz altında olabilmesini sağlayacak teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek projelerinde kullanımınıza sunmaktadır.

Elektrik taahhüt hizmeti kapsamında, taahhüdünü üstlendiğimiz elektrik sistemleri kurulumunun anahtar teslim, proje çizimlerinin gerçekleştirilmesinden sahada uygulamasına ve bakım hizmetleri kapsamında sürekli destek verilmesine kadar tüm süreci yönetmekteyiz.

Devamı

Vegatechenergy olarak yıllardır bir çok projede elde ettiğimiz deneyim ile elektrik sistemlerinizi besleyecek elektrik panolarının doğru şekilde tasarımını gerçekleştirerek sahada kurulumunu üstleniyoruz. Elektrik panoları elektrik sistemlerinin kalbini oluşturmaktadır, tüm işletmenizi veya yaşam alanınızı buradan güç ulaşmakta olduğundan mühendislik projenizde en ince detaylar hesaplanarak elektrik panolarının üretilmesi gerekmektedir. Bir çok yangın veya tüm sisteme zarar verebilecek arızalar uygun şekilde üretilmiş elektrik panosu kurulumu gerçekleştirilmediğinden ortaya çıkmaktadır.

İşeltmenizde veya yaşam alanınızda elektriğe en yaygın şekilde ihtiyaç duyacağınız elektrik sistemleri zayıf akım sistemleridir. Bu sistemeler adından da anlaşılabileceği gibi çok düşük oranda elektrik akımına ihtiyaç duymaktadır. Ancak sistem içerisinde en çok elemana sahip olan yapılardır. Yangın kontrol, alarmlar, güvenlik kameraları ve benzeri cihazlar bu sistem içerisinde kullanılmaktadır. Vegatechenergy olarak sistemi kurarken tecrübeli ve teknolojiyi yakından takip eden ekibimizi ile ihtiyacınıza en uygun cihazları kullanmanızı, bu cihazların doğru yerlerde konumlandırılmasını ve kablo bağlantılarını en temiz şekilde yaparak kesintisiz ve çok uzun süreli sağlıklı bir şekilde çözüm almanızı sağlıyoruz.

Devamı

Proje sahasında çalışmaların yürütülmesi ve kullanılacak olan makine teçhizatların çalıştırılması gereken gücü şantiye elektrik sistemi kurulumu ile ulaştırabilmekteyiz.

DEVAMI

UPS elektrik ile çalışan hassas cihazlarımızın kesintisiz ve sağlıklı çalışmasını sağlamak için kullanılır.
En doğru seçim, maliyeti yüksek olmasına rağmen OnLine UPS kullanmaktır.
Ancak; düşük maliyet ile çözüm düşünüldüğünde, elektriksel risk olasılığı küçük olan yerlerde
( 1 veya 2 PC bağlanacak ofis ortamları, ev içi kullanımlarda, hassas olmayan elektriksel cihazların beslenmesinde vs.) Line Interactive UPS modelleri de tercih edilebilir…

DEVAMI

Jeneratör seçiminde, kullanım ihtiyaçlarınız doğru analiz edilerek size en uygun cihazları projelendirmekte, kurulumunu gerçekleştirerek resmi onay süreçlerini takip etmekteyiz.

Acil enerji ihtiyacınızı en uzun sürede stabil olarak sağlayan cihazlar olan jeneratörler, projelendirme aşamasında detaylı işletme güç kullanım incelemeleri yapılarak, dayanım süreçleri hesaplanarak ve maliyetler optimum şekilde hesaplanarak seçimi yapılmalıdır.

DEVAMI