ZAYIF AKIM SİSTEMLERİ

Zayıf akım sistemleri, elektrik taahhüt kapsamında bir proje olarak yapılacak çalışmayı değerlendirdiğinizde işin en son noktasında yer almaktadır ancak çok detaylı planlanması gerekmektedir.
Zayıf akım sistemleri kapsamında kurulacak olan elektrik sisteminin elemanlarını zil, telefon, anten, yangın ihbar, güvenlik araçları ve kamera cihazları gibi proje alanının birçok yerinde bulunması gereken ve sürekli kullanımda olan araçlar teşkil etmektedir.

VEGATECHENERGY ZAYIF AKIM SİSTEMLERİ KURULUMUNDA NELER YAPMAKTADIR

Zayıf akım sistemi planlamasının yapılması ihtiyacın en doğru şekilde tespit edilmesiyle başlar. Kullanım kolaylığı, hızlı müdahale, maliyet ve uzun süre dayanım zayıf akım sistemlerinin kurulumunda en öncelikli gözetilmesi gereken hedeflerdir. Bunlar doğrultusunda zayıf akım sistemlerindeki cihazların yerleşimi ve adedi belirlenmiş olur.
Vegatechenergy olarak kullanımı yoğun olan bu sistemin yapılandırılmasında birçok marka alternatifi ile ihtiyaca en optimum çözümü üretecek şekilde çalışmaktayız. Zayıf akım sistemini tamamlayacak kablo bağlantıların mimari yapıyı bozmayacak şekilde bağlanmasından cihazlar ile iletişimin en hızlı şekilde gerçekleşmesine kadar birçok fonksiyon düşünülerek işimizi gerçekleştirmekteyiz.

Kullanım alanlarına göre zayıf akım sistemleri

Zayıf akım sistemlerinde hata kabul etmeyen proje örneklerden birini anlatmak ister isek ; özellikle kamera sisteminin takip edilmesi gereken alanın hiçbir noktasını kaçırmayacak şekilde cihazların doğru yerleştirilmesiyle başlar. Herhangi bir güvenlik ihlalinin gözden kaçırılmaması hayati bir durumdur. Cihazların düzgün çalışması, hatalara karşı hemen müdahale edilebilmesi veya çok kolay bir şekilde müdahale edilmesinin sağlanması ve bu konuda 7/24 teknik destek vermek sistemin kurulumundan sonra devam etmesi gereken bir iş akışıdır. Vegatechenergy olarak elektrik sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirdikten sonra da onların sürekli hayatta kalmasını ilke edindik ve sürekli destek perspektifinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

zayıf akım sistemleri kurulum, projelendirme, montaj

VEGATECHENERGY ELEKTRİK SİSTEMLERİ KURULUMUNDA FARKLI NE SUNMAKTADIR

Elektrik enerjisinin kullanımı düzenleyecek panolar, panolardan elektriğin cihazlara ve makinelere ulaşmasına sağlayacak elektrik kabloları ve yönlendiriciler, güvenlik sistemleri, aydınlatmalar, makineler, bilgisayarlar, prizler, dolaplar ve benzeri elektriğe ihtiyaç duyan tüm yapılar elektrik sistemleri içerisindedir.

  • Vegatechenergy Elektrik sistemleri kurulumu projelendirirken işletmenin veya yaşam alanın gelecekte de oluşabilecek ihtiyaçlarını da hesaplayarak planlanmakta ve projenin tesliminden itibaren çalışmaları sürekli takip etmektedir.
  • Vegatechenergy proje mühendislik disiplini ile kurulumlarını gerçekleştirdiği elektrik sistemlerinin yapılarını senelerce kontrolü altında tutmaktadır.
  • Vegatechenergy elektrik sistemleri kurulumunda yüksek mühendislik deneyimi ile doğru çözüm ortakları ile çalışarak projelerin daha uzun süreçli çözüm üretmesini sağlamaktadır.
  • Vegatechenergy elektrik sistemlerinin daha etkili kontrolünüz altında olabilmesini sağlayacak teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek projelerinde kullanımınıza sunmaktadır.

Yangın, can ve mal kaybına neden olan büyük bir felakettir. Yangının yayılma hızı düşünüldüğünde, ilk müdahalenin en kısa sürede yapılması önemlidir.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinim temel işlevi yangının kaynağının kısa sürede bulunarak söndürülmesidir. Yangının kaynağının bulunmasındaki sürenin, dikkate ahnmadan yapılan projelendirmeler veya algılama elemanlarının tipinin doğru seçilmemesi sistemin ana işlevini tam olarak yerine getirememesine neden olacaktır. Ayrıca algılayıcı tipinin ortam koşullarına uygun olarak seçilmemesi yanlış alarmlara neden olacağından, sistemin güvenilirliğinin ortadan kalkması sonucunu doğuracaktır.

DEVAMI

ACİL ANONS SİSTEMİ NEDİR ? ACİL ANONS SİSTEMİ NASIL KULLANILIR ?

İŞ GÜVENLİĞİ YASASI GEREĞİ ACİL ANONS SİSTEMİ HANGİ ŞARTLARDA ZORUNLUDUR ?

Seslendirme ve acil anons sistemleri, binalarda müzik yayını ve acil durumlarda insanların tahliyesi için kullanılırlar.

Müzik yayınında amaç insanların bulunduğu hacimlerde hoş bir ambians sağlamak iken, acil anonsta amaç insanların güvenli bir şekilde ortamdan tahliye edilmesini sağlamaktır.

Sistemlerin kurulacağı yerlerin büyüklüğü, zon sayısı , hacimlerin akustik yapısı ve istekler sistemin yapısını belirlemektedir. Tek zondan, yüzlerce zona, tek anons noktasından yüzlerce anons noktasına kadar farklı büyüklükte sistemlerin tesis edilmesi mümkündür.

İş Güvenliği Yasasının 81/5. , 6. , 7. , 8. maddelleri şu şekildedir ;

DEVAMI