Aydınlatma Sistemleri Bakımları

Aydınlatma bakımlarının periyodik olarak uygulanması enerji kayıplarının ve cihaz arızalarının önüne geçmeniz için düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Aydınlatma bakımı aydınlatma sistemlerinin doğru şekilde seçilerek uygulanması ile başlar.

Aydınlatma sisteminin uygulama amacına uygun olarak standartlar; teknik özellikleri, ölçüm yöntemlerini ve sınır değerleri belirlemektedir. Aydınlatma armatürleri uygulama amacına uygun ve standartlarda belirtilen teknik özellikleri sağlayacak şekilde seçilmeli ve test edilmelidir.

Uygulamanın sürdürülebilir olması açısından ürünlerin standartlara uygunluğu gereklidir. Aksi halde LED aydınlatma ürünlerinin seçim sebebi olan daha az enerji tüketimi, daha az bakım ve daha uzun ömür gibi avantajlar yerini performans kayıpları yüksek bir uygulamaya bırakabilmektedir.

Standartlar ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır. IEC (International Electrotechnical Comission) da 1906 senesinde Avrupa da kurulmuş, tüm elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler için standardizasyon ve uygunluk değerlendirme çalışmaları ile hizmet veren global bir kuruluştur. IEC üyeleri ulusal komitelerdir. Türk Standarları Enstitüsüde Türkiye yi ilgili kuruluşta temsil etmektedir. IEC yayınları dünya da ve ülkemizde ihale ve sözleşme hazırlanması sırasında ulusal referans ve standardizasyon olarak kullanılır.

Vegatechenergy aydınlatma sistemleri bakımında periyodik bakım takip sistemi sayesinde düzenli olarak ölçümlemelerini ve kontrollerini gerçekleştirerek enerji kayıpları ve cihaz arızalarının önüne geçmenizi sağlamaktadır.

Diğer hizmetler için tıklayınız.