BAKIM VE 7/24 TEKNİK MÜDAHALE

Elektrik sistemleri bakımı özellikle oluşabilecek arzıları önceden tespit etmeye yönelik yapılmaktadır. Zaman içerisinde elektrik kabloları ve sistemlerinde oluşabilecek yıpranmalar ve cihazların eskimesi nedeniyle gerçekleşebilecek bozulmalar işletmenizin durmasına neden olabilir. Bu nedenle düzenli olarak elektrik sistemleri bakımlarının yapılması gerekmektedir. Özellikle görünmez bir enerji ile beslenen elektrikli cihazlarda arıza tespitleri ve müdahaleler, mühendislik bilgisine sahip ekipler tarafından yapılmalıdır. Elektrik ile çalışan tüm ekipmanlarınız hakkında bilgi sahibi olmak ve daha önceden elektrik ile çalışan bu aletlere müdahale deneyiminin bulunmuş olması arızaların hızlı bir şekilde tespit edilmesini ve doğru şekilde onarılmasını sağlamaktadır.

VEGATECHENERGY BAKIM VE 7/24 TEKNİK MÜDAHALE HİZMETİ KAPSAMINDA NELER YAPMAKTADIR

Vegatechenergy yıllardır yüzlerce proje deneyimine sahip mobil ekipleri ile elektrik sistemlerinizde 7/24 bakım, onarım ve anlık müdahale işlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Düzenli olarak yerinde yapılacak incelemeler ile işletmenizin elektrik sistemleri hakkında detaylı raporlamasını sunmaktadır. Elektrik sistemlerinizin çalışma durumu ile ilgili raporlamalara göre alınabilecek tedbirleri, yapılması gereken iyileştirmeleri  önceden tespit eder ve personelinizin elektrik müdahalelerinde uyması gereken kurallara karşı eğitimlerini gerçekleştirir.

VEGATECHENERGY FARKLI NE SUNMAKTADIR

Elektrik enerjisinin kullanımı düzenleyecek panolar, panolardan elektriğin cihazlara ve makinelere ulaşmasına sağlayacak elektrik kabloları ve yönlendiriciler, güvenlik sistemleri, aydınlatmalar, makineler, bilgisayarlar, prizler, dolaplar ve benzeri elektriğe ihtiyaç duyan tüm yapılar elektrik sistemleri içerisindedir.

  • Vegatechenergy Elektrik sistemleri kurulumu projelendirirken işletmenin veya yaşam alanın gelecekte de oluşabilecek ihtiyaçlarını da hesaplayarak planlanmakta ve projenin tesliminden itibaren çalışmaları sürekli takip etmektedir.
  • Vegatechenergy proje mühendislik disiplini ile kurulumlarını gerçekleştirdiği elektrik sistemlerinin yapılarını senelerce kontrolü altında tutmaktadır.
  • Vegatechenergy elektrik sistemleri kurulumunda yüksek mühendislik deneyimi ile doğru çözüm ortakları ile çalışarak projelerin daha uzun süreçli çözüm üretmesini sağlamaktadır.
  • Vegatechenergy elektrik sistemlerinin daha etkili kontrolünüz altında olabilmesini sağlayacak teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek projelerinde kullanımınıza sunmaktadır.

Orta Gerilim Sistemleri ile alınan elektriğin normal kullanıma uygun voltaja dönüştüren ve kullanılacak alanlara yönlendirilmesini sağlayan yapılara Alçak Gerilim Panoları denmektedir.

Alçak Gerilim Panoları yönetmeliğe ve şartnameye uygun şekilde tasarlanmalı ve montajı gerçekleştirilmelidir.

Devamı

Tesislerin beklenmeyen arızalar nedeniyle anlık duruşlar ve aksamalar yaşamaması için, her tesis düzenli olarak bakıma alınmalıdır. Bu bakım uygulamalarının başında ise termal kamera ile bakım çalışmaları gelmektedir.

Termal Kamera, çeşitli sektörlerde kullanılan, ısıl değişkenlerin bulunduğu alanların ya da parçaların normalin üzerindeki sıcaklıklarını ya da soğukluklarını ölçebilen ölçüm cihazıdır.

Güç sarfiyatı yapan veya ileten tüm ekipmanlar arızalanmadan önce ısınırlar ve infrared enerji (ısı) yayarlar. Temassız ölçüm cihazları olan termal kameralar nesnelerin yaymış oldukları bu görünmez infrared enerjiyi algılayarak elektronik sinyale dönüştürdükten sonra, kamera ekranında termal görüntü şeklinde gösterirler.

Devamı

Orta Gerilim Şebekeleri Nedir?

Orta gerilim şebekeleri 1000 volt (l kV) ile 35 000 volt (35 kV) gerilimler arasındaki şebekelerdir. Bu şebekeler yüksek ve çok yüksek gerilim şebekeleri ile alçak gerilim şebekelerinin birbirine bağlanması işleminde kullanılır.Yüksek gerilimlerin direkt olarak abonelere verilmesi izolasyon ve güvenlik açışından uygun değildir.

Bu sebeple yüksek gerilimler uygun değerlere indirilerek orta gerilim şebekelerine bağlanır.Orta gerilim şebekeleri küçük şehirler ve sanayi bölgelerine elektrik enerjisinin taşınmasında kullanılır.Orta gerilim şebekeleri şehirlerin girişindeki dağıtım trafolarına bağlanır.Buradan abonelere dağıtılır.Türkiye’de kullanılan orta gerilim şebekelerinde 10, 15 ve 33 kV’lik gerilimler kullanılmaktadır.

Devamı

Aydınlatma tesisatın kirlenmesi ve yıpranması aydınlatma verimini en çok etkileyen iki unsurdur.
Armatürlerin lambaları, reflektörleri, kapak camları düzenli olarak temizlenmelidir. Temizleme periyodu kirlilik miktarına ve armatür tipine bağlıdır. Aydınlatma seviye ölçümü yapılmalı ve seviyede % 15 veya % 20 düşme olduğunda, aydınlatma armatür temizliği yapılmalıdır.

DEVAMI

İşyerlerinde uygun aydınlatma ile çalışanın göz sağlığı korunur, birikimli kas ve iskelet sistemi travmaları ve pek çok iş kazası önlenir, olumlu psikolojik etki sağlanır. Bu nedenle, işyerlerinde özellikle sanayi kuruluşlarında yapılan iş ve işlemin gerektirdiği uygun aydınlatmayı sağlamak gerekmektedir.

Uygun olmayan yetersiz aydınlatma ile Gözlerde uzun süre uyum çabası nedeniyle ortaya çıkan sorunlar şunlardır:

Okülomotor değişiklikler (ezofori, ekzofori), görme bulanıklığı
Oküler ağrı
Gözlerde yorgunluk
Kaşıntı, kızarıklık, yanma ve diğer tahriş belirtileri
Göz yaşarması, göz kuruması
Gözlerin uyum ve konverjans yeteneğinin azalması
Renk tersinimleri
Baş ağrısı
Aydınlatma Ölçümleri ve Aydınlatma ölçümü nasıl yapılır

DEVAMI