Pedestal Servis

Yazan vegatechenergy Kategori Genel

Pedestal servis içerisinde marina yetkililerinin düzenli bakımı gerekmektedir. Bu işlemler maliyetli olsa da liman açısından gerekliliği oldukça önemlidir.

Marina Düzeni

Pedestal servis içerisinde marina düzeni de önemlidir. Teknesi olan kişiler marinalarda istediği yere rezervasyon yaptırabilmektedir. Marinaya yaklaşmadan önce arayıp bilgi sahibi olması rezervasyon için yeterli olmaktadır. Marinaya yaklaşıldığı zaman ise kayıt işlemleri gerçekleşecek ve pedestal marina içerisinde ön ödeme yapılması gerekecektir. Sonrasında ne kadar suyu ve elektriği kullandıysa ona göre tüketim sonu tamamını ödeyecektir. Tekne sahibi zaten sonrasında uygulama üzerinden şifre ile pedestal yazılımına bağlanarak işlemlerini gerçekleştirmiş olacaktır.

Eğer mobil olarak bağlanmayı reddeden müşteriler varsa da marinadaki yetkililer tarafından yönlendirme yapılır ve hesap girişi olmadan da pedestal sisteminden faydalanabilmektedir. Pedestal içerisinde de su ve elektrik sisteminden faydalanıldığı gibi içerisinde de sayaçlar bulunmaktadır. Her marinada yaklaşık olarak dört tekneye bir adet pedestal sistemi ayrılmıştır. Bu sistemler içerisinde de dikkat edilmesi gereken düzenli bakım sürecidir. Sebebi ise dış etkenlere karşı korumasız olan pedestaller zamanla zarar görebilmektedir. Maliyet olarak bütçe yakabilecek olan bu bakımlar da düzenli olarak marina sahipleri tarafından yapılmak zorundadır. Aynı zamanda yönergelerde de bu şekilde belirtilmektedir. Pedestal kamera da yönergede bulunan diğer bir maddedir.

Pedestal Arızası

Pedestal servis aslında bu durumlarda devreye girmektedir. Örnek olarak pedestal su kaçağı veya elektrik kaçağı durumu oluşturduğu anda mobil üzerinden size bilgilendirme yapılmaktadır. Bu uzaktan izleme mantığı özellikle marina içerisinde müşterilerin en sevdiği özellik olarak bilinmektedir. Aynı zamandaa sayısına bakılmadan yıl olarak pedestal bakımı için fiyat verilebilmektedir ve bu ay olarak tekne sahiplerine de yansıtılmaktadır. Böylece ay olarak ödendiğinde de daha uyguna denk gelmektedir. Pedestal fan da bozulduğunda maliyeti yüksek tutan maddelerdendir.

Lakin her ay düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir sebebi ise farklı kullanıcılar da bulut yazılımı üzerinden bağlanabildiği için bazen aksaklıklar yaşanabilmektedir. Tekne sahiplerinin belki de en dikkat edeceği konu rezervasyon işlemleri ve marinadaki pedestallerin düzgün çalışıp çalışmadığıdır. Ödeme işlemleri kart yoluyla olmaktadır ve ön ödeme yapıldığı için ay sonu bu miktar faturadan da düşmektedir. Pedestal ne demek diye sorulduğunda da en basit yöntemle elektrik ve su temini için marinalarda kullanılan araçlar olarak söylenebilir. Tekne kültürü olan insanlar için kurtarıcı rol üstlenir ve elbette teknede yaşayan insanlar için de kullanışlıdır. Teknede yaşam kültürü bu aralar oldukça popüler hale gelmiştir ve sebebi de insanların sıkışık binalar ardında sıkılmasından kaynaklıdır.

Tekne ve Yat Farkı

Pedestal servis anlatmadan yat ve tekne farkının da anlaşılması gerekmektedir. Günümüzde yatlar lüks deniz araçları olarak bilinmekte ve uçuk fiyatlarda satılmaktadır. Teknelerde ise genelde fiyatlar teknenin boyutuna ve motor gücüne bağlı olarak değişim göstermektedir. Aralarındaki en belirgin fark ise yatların daha lüks olarak sayılması ve nispeten fiyatlarının daha yüksek olmasıdır. Elbette motor gücü ve içerdikleri ekipmanlar açısından da farklılıklar bulundururlar. Günümüzde nispeten fiyat açısından tekneler daha çok ilgi çekmektedirler.

Bu sebeple marinalarda tekneler daha sık görülür. Elbette yat sahiplerinin de sayısı azımsanmamaktadır. Bu zaman diliminde insanlar yat sahibi olduklarında genelde burada yaşamaya ve ev gibi kullanmaya başlar. Limanlarda yaşayan insanların sayısı bu sebeple hep artmaktadır. Yaşam stili haline gelen bu hayat şekli de gittikçe popüler hale gelmektedir. Limanda normal ürünlerin fiyatı fazla olsa da insanlar genel olarak bunu dert etmemektedir. Limana yakın yerleşim yerlerinden de ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Pedestal hareketi sayesinde de elektrik ve su bağlantısından kopulmamış olur.

Şehir Hayatından Tekne Hayatına

Pedestal servis sürecini anlatmadan önce tekne hayatı ile ilgili bilgilendirilme yapılması gerekmektedir. Binaların arasına hapsolan ve bu yaşamdan sıkılan insanların kendini ait hissedebileceği huzurlu bir kapıdır tekne hayatı. Aynı zamanda emeklilikte de oldukça tercih edilen bu yaşam türünde temel ihtiyaçlara da marina yoluyla kolay yoldan ulaşılabilmektedir. İnsan psikolojisini harap eden bu şehirleşme ve gürültü kirlilikleri marinalarda bulunmuyor ve aynı zamanda mavi bayrak ile korunuyor. Marina seçerken bir yandan mavi bayrağa sahip olup olmadığına bakmak da önemli detaylar arasındadır.

Sadelik ve minimal yaşam için de tekne hayatı oldukça tercih edilebilir bir yaşam stilidir. Evinizi birçok eşya ile doldurabilirsiniz ama teknenizi fazla eşya ile doldurmak istemezsiniz, daha sadeliğe kaçarsınız bu da minimal yaşama sizi empoze eder. Eviniz sabit bir yerde olacağı için bu sizi bazen bunaltabilir. Lakin tekneniz olduğunda istediğiniz yere demir atabilir ve koy koy gezebilirsiniz. Gezmeyi seven insanlar için kendi tekne turunu oluşturmak da elbette ayrı bir özgürlük olacaktır. Aynı zamanda marinada denk geleceğiniz insanlar da sade bir hayatı seçtiği için egolarından arınmış ve ilişkileri daha sağlam olan kişiler olacaktır. Bu sebeple insan ilişkileriniz daha samimiyet üzerine kurulabilmektedir. Pedestal nedir inşaat halinde mi gelir derseniz de hayır direkt hazır halde gelmektedir.

Tekne Turları

Pedestal servis ücreti tekne turlarında siz tarafından karşılanmamaktadır. Aynı zamanda tekneniz olmadan da tekne turu yaparak koy gezebilir ve belirli yerlerde gece hayatına ayak uydurabilirsiniz. Bu etapta yanınıza almanız gereken şeyler güneş gözlüğü, koruyucu güneş kremleri, plaj havlusu, bikini veyahut mayo, dalış programı varsa ona uygun olarak mayo da yanınızda olmalıdır.

Bazı tekne turlarında çeşitli aktiviteler olabileceği için rezervasyon yapmadan önce de bu programlar araştırılmalı ve ona göre rezervasyon oluşturulmalıdır. Dalış eğitimi olan eğitmenler ile birlikte deniz altında balıkları seyretmek, köpük partisi, çeşitli eğlenceler de tatilin keyfini doyasıya çıkarmaya yardımcı olabilmektedir.

Yorum Bırakın