NEDEN TİCARİ BİR JENERATÖRE SAHİP OLMALIYIM?

Yazan vegatechenergy Kategori Genel

Yedek bir ticari jeneratör, kesinti sırasında işletmenizi zor zamanda açık tutar. İşletmenizin dışına kurulan bir AC ünitesi, dükkanınız ister açık ister kapalı olsun otomatik olarak açılır. Tüm bunları, elektrik kesintisinden birkaç saniye sonra yapar. Ayrıca ticari jeneratörler propan veya doğal gazla çalışır, bu nedenle yakıt ikmali gerekmez. Bir restoran veya market iseniz, endüstriyel buzdolabı ya da dondurucu her şeydir. Bunlar taze kalmazsa tüm malzemeler bozulur.Güvenlik sistemi için gereklidir, çünkü güvenlik sisteminiz işletmenizi korur. Gelir kayıtlarınızı, her türlü envanter numaralarınızı kaydettiğiniz bilgisayarınızın dünyayla irtibatının kesilmesini engeller. Başka yerde elektrikler kesildiğinde, sizin için işlerin yolunda gittiğini görmek çok keyifli olmaz mı?

 

Ticari jeneratör, spor etkinliklerine ve konserlere güç sağlayarak, sizin için eğlenceyi ve hayatı sürekli kılar. Bu gücün saniyeler için geri yüklenmesiyle mümkün olur. Jeneratör nasıl çalıştırılır? diye sormanıza gerek yok, kullanımı basittir. Yakıt ikmali sorunu yoktur. Küçük işletmenizde, doğal gaz veya LPG ile anında çalışır. Yedek bir ticari jeneratör alırken, Yedek jeneratörleri satın alırken, jeneratör boyutunu, maliyeti, gerekli izinleri ve kurulumu içermelidir.

 

BİR ALTERNATİF OLARAK ONLINE UPS’LAR

 

Gerilimde yaşanan ani kesintiler birçok sorunu da beraberinde getirir. Online ups, kesintisiz güç kaynağı teknolojisinin en gelişmiş halidir. Bunlardan elektrikli ev aletleri bile olumsuz yönde etkilenirken, daha hassas cihazlar olan PC’lerin maruz kaldığı tehlikeyi bir düşünün. Kimi kullanıcılar verilerini düzenli olarak yedeklemenin kendilerini bu tehlikeden uzak tuttuğunu düşünebilir, ancak küçük bir ofiste verilerin yedeklenmesinin üzerinden henüz birkaç saat geçmişken ülkemizde hiç de nadir yaşanmayan bir olayın gerçekleştiğini, yani elektriğin kesildiğini varsayalım. Son yedeklemeden bu yana kaydedilmemiş tüm verilerin kaybolması söz konusu olabilir. Bunun üzerine aynı verileri tekrar girmek için harcanan işgücü ve zaman kaybını, dahası şehir geriliminin ne zaman geri geleceğinin belli olmadığını da katarsanız en azından yarım iş gününün boşu boşuna harcanacağı ve maliyetlerin artacağı ortaya çıkar. Üstelik sadece kesintiler değil, gerilim birimindeki dalgalanma/yüksek gerilim, parazitler, aşırı yüklemeler ve sinüs dalgasından sapma gibi istenmeyen diğer durumlar da PC’leri daha ciddi şekilde etkileyebilen benzer sorunlara yol açabilir.

Yorum Bırakın