Konteyner Elektrik Projesi

Yazan Vegatech Energy Kategori PROJELER

Konteyner evler son zamanlarda özellikle hobi bahçelerinin kullanımındaki artışla birlikte oldukça yükselişe geçti. Konteyner evler kurulması ve kullanımı oldukça kolay evler olmasına rağmen elektrik ihtiyaçları bir evle neredeyse aynıdır. 

Bu sebeple de konteyner evlerin elektrik projesine ihtiyaçları bulunmaktadır. 

Modifiye edilmiş konteynerinizi bir ofis alanı, iş istasyonu veya yaşam alanı olarak kullanmak istediğinizde, elektrik çok önemli bir bileşendir. Nitelikli ve lisanslı elektrik teknisyenleri ilekonteynırınıza bir elektrik donanımını istediğiniz gibi döşenebilir. 

Bir site ofisi, kulübe, ev veya genel depolama birimi olsun. 

20’konteyner için standart bir yapılandırma 2 LED ışık çubuğu, ışık anahtarı, 2 x çift güç noktası ve bir devre kartı / güvenlik anahtarıdır. Bunlar, kabın dış kısmındaki hava koşullarına dayanıklı bir ‘Karavan’ fişine bağlanabilir, böylece uzatma girişinizi ve gittiğiniz yere kolayca takabilirsiniz. 

Alternatif olarak, kalıcı bir yapı ise, güç kaynağınıza kablo bağlayabilirsiniz. Konteynerinize elektrik bağlanması elektrikli aletlerin kullanılmasını, akülerin şarj edilmesini ve konteynerin dışındaki uzatma kablolarının çalışmasını kolaylaştırır. 

Genel olarak konteynırlara10AMP, 15AMP veya 32AMP ve tek veya üç fazlı güç noktaları kurabilir. Bu güçte elektrikler de hem günlük yaşamdaki ihtiyaçlarınız hem bahçe ihtiyaçlarınız için oldukça yeterli olmaktadır. Elektriksel güç noktaları kurduktan sonra, konteynırınızı hemen işlevsel bir alana dönüştürebilirsiniz. 

Konteynerlerin elektrik prizi kurulumları, konteynırınızın içinde makine ve cihaz çalıştırmanıza veya konteynırınızı dışarıda ekipman tedarik etmek için uzatma kabloları kullanabileceğiniz bir güç kaynağı olarak kullanmanıza olanak tanır. 

Elektrik prizlerinin kurulumu hızlıdır ve Konteynerler arasından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Bu sayede de evinizi dilediğiniz şekilde seçimlerini yapabilirsiniz.  Elektrik enerjisi olmadan konteynerleri kullanmak oldukça zor olacaktır. 

Nakliye konteynırınıza soketler veya başka modlar eklemek isterseniz, bu eklemeler için de özel bir yardım alabilirsiniz. Konteynerler için elektrik izinleri almak da belli mevzuatlara tabiidir. Bu sebeple gerekli belgeleri hazırlamak ve en hızlı şekilde elektrik iznini almak için danışmanlık yardımı almanız önerilmektedir. 

Bu sayede çok kısa bir süre içerisinde konteynır evinizi elektrik ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

S.S.S

Konteyner Boyutu Elektrik Projesinde Fark Oluşturur mu?

Konteyner boyutları farklıdır. Gezici ya da yerleşke edilmiş konteynerler vardır. Boy boydur. Elektrik projesi boyut olgusunu da içerir. Ancak asıl etken elektrik enerjisi ihtiyacıdır. Bu ihtiyaç, boyut ile ilişkilendirilerek proje çizimi ve hayata geçirilmesi sağlanır.

Konteyner Elektrik Projesi Yapılırken Güncel Mevzuat ve Standartlara Uyulur mu?

Gerekli tüm güncel mevzuatlar ve proje standartları kontrol edilerek hayata geçirilir.

Konteyner Elektrik Projesinde Görev Alan Elektrikçiler Lisanslı mıdır?

Projeyi yürüten ve projede çalışan tüm elektrikçiler alanında deneyimli ve lisans kayıtları mevcut personellerdir.

Kaynakça:

http://www.shotosolar.com/en/?c=company&id=60

https://www.uni-goettingen.de/en/battery+electric+heavy+goods+vehicles+in+intelligent+container+terminal+operation+%28besic%29/424585.html

 

Yorum Bırakın